Konsolidacja chwilówek – jakie dokumenty potrzebujesz?

Konsolidacje kredytów to rozwiązanie dla osób, które zaciągnęły kilka różnych zobowiązań finansowych. Połączenie kredytów i pożyczek w jedną ratę ułatwia zarządzanie domowym budżetem. Jednak proces konsolidacji nie należy do najłatwiejszych. Oferta takich kredytów jest dość ograniczona, a procedury skomplikowane. Oprócz tego sama osoba zainteresowana musi być zaangażowana i współpracować z instytucją finansową.

Lista wszystkich zaciągniętych pożyczek i kredytów

Najważniejszym zadaniem jest przedstawienie wszystkich posiadanych zobowiązań finansowych. Im więcej dokumentów dotyczących kredytów i pożyczek przedstawimy, tym lepiej. Bank sprawdzi oczywiście informacje na temat naszych pożyczek w BIK. Znajdzie tam takie dane jak datę udzielenia pożyczki, kwotę i wysokość raty. Zdarzają się rozbieżności między informacjami z BIK, a posiadanymi przez nas dokumentami. Kompletując dokumenty do kredytu konsolidacyjnego, warto sprawdzić czy na dokumentach znajdują się wszystkie niezbędne informacje. Oprócz daty pożyczki czy wysokości raty, na dokumentach powinien znajdować się numer rachunku do spłaty i dane klienta.

Analiza zobowiązań finansowych – powierz to profesjonalistom

Może zdarzyć się, że dokumenty z firm pożyczkowych będą niepełne lub niektóre dane będą niewłaściwe. Warto zwrócić się do każdej instytucji finansowej z prośbą o zaświadczenie o posiadanym zobowiązaniu. Firmy mogą przygotować taki dokument i wysłać go mailem. Zgromadzenie dokumentów to pierwszy krok do uzyskania kredytu konsolidacyjnego. Kolejny etap to dogłębna analiza zobowiązań. Warto w tej kwestii zwrócić się do profesjonalistów, którzy zajmują się takimi sprawami na co dzień. Dzięki temu szanse na uzyskanie kredytu wzrosną.