Jakie odszkodowanie przysługuje nam z PZU za 1% uszczerbku na zdrowiu?

kalkulator składki ZUS

Odszkodowania wypłacane przez PZU wciąż budzą wiele pytań i wątpliwości. Ile dokładnie możemy otrzymać za 1 procent uszczerbku na zdrowia? Jakiego odszkodowania możemy się domagać? Tego i kilku innych rzeczy dowiesz się z poniższego tekstu, więc zachęcamy do zapoznania się z jego treścią!

Czym jest uszczerbek na zdrowiu?

Pojęcie uszczerbku na zdrowiu pewnie słyszało wielu z nas, ale tylko nieliczni są w stanie wskazać, co dokładnie oznacza. Nic dziwnego, ponieważ najczęściej spotykamy się z nim w przypadku ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków. O czym zatem mowa? Czym jest uszczerbek na zdrowiu? To najprościej mówiąc sytuacje, których efektem będzie trwałe i nieodwracalne uszkodzenia ciała, któregoś narządu lub układu w naszym organizmie. O uszczerbku na zdrowiu mówi się przy okazji wypadków, które bywają wywołane przez przyczyny z zewnątrz i są niezależne od naszej woli. Co więcej, prowadzą do uszkodzeń organizmu, które są nieodwracalne, a więc takie, które nigdy nie ulegną poprawie w przyszłości, zatrzymają się na tym etapie lub ulegną pogorszeniu.

1 procent uszczerbku na zdrowiu – jakie odszkodowanie przysługuje nam z PZU?

Przede wszystkim każdy z nas musi liczyć się z tym, że PZU przyznaje odszkodowania indywidualnie i zawsze bierze pod uwagę kilka aspektów. Jeśli zatem będziemy chcieli dowiedzieć się, ile za 1 procent uszczerbku na zdrowiu pzu nam zaoferuje, to warto dopełnić wszystkich formalności, by się tego dowiedzieć. Jedno jest pewne, w dużej mierze wysokość odszkodowania będzie zależeć od ubezpieczenia, jakie zostało przez nas wykupione. 

Jeśli postanowimy wykupić polisę w PZU na kwotę 200 tysięcy złotych, to możemy liczyć na odszkodowanie w wysokości 2 tysięcy złotych, a jeśli na 500 tysięcy złotych to PZU wypłaci nam 5 tysięcy złotych. Wyliczenie odszkodowania nie jest wcale takie trudne, jak by się mogło wydawać. Wystarczy kwotę odszkodowania pomnożyć przez 1%, by wyliczyć przysługującą nam sumę.