Na czym polega praca rzeczoznawcy majątkowego?

Rozległym i ciekawym zawodem jest praca jako rzeczoznawca majątkowy. Pełniąc taki zawód, można znaleźć zatrudnienie w różnych placówkach, m.in. w jednostkach samorządowych, prywatnych firmach czy prywatnych instytucjach, można też samemu prowadzić swoją firmę. Rzeczoznawca majątkowy musi posiadać wykształcenie wyższe magisterskie, a także studia podyplomowe. Bardzo ważne są również praktyki, które powinny trwać rok, w tym czasie kandydaci muszą wykonać dwanaście operatów szacunkowych. Po odbyciu praktyk powinno się przystąpić do państwowego egzaminu, który składa się z części ustnej i pisemnej.

W sytuacji, gdy chcemy sprzedać lub kupić nieruchomość, to właśnie pomoc rzeczoznawcy będzie nam bardzo pomocna. Potrafi on bowiem określić realną wartość danej nieruchomości, domu, mieszkania, działki czy jakiegoś obiektu usługowego.

Osoby związane z finansami

Kolejnym odpowiedzialnym zawodem jest księgowy. Usługi księgowe są nieodłącznym elementem każdej firmy. Wiążą się przede wszystkim z rozliczaniem działalności, doradztwem i prowadzeniem dokumentacji różnych firm. W tym zakresie może również pomóc dobry doradca podatkowy. Kolejną instytucją podatkową jest kancelaria podatkowa, która również pomoże w zakresie podatków, rozliczeń czy zakładania firm, spółek, fundacji czy stowarzyszeń. Usługi rachunkowe są prężnie rozwijającym się działem, wiąże się to przede wszystkim ze wzrostem i rozkwitem firm. Wpływa to bardzo pozytywnie na rozwój gospodarczy. Przedsiębiorcy, którzy chcą w coś zainwestować powinni zasięgnąć porady u osób posiadających gruntowną wiedzę na ten temat. Doradca finansowy to najbardziej kompetentna osoba w tym zakresie. Określi on czy warto w daną rzecz lub usługę inwestować, czy istnieje jakieś ryzyko utraty pieniędzy, jakie mogą być następstwa inwestycji, czyli zalety i wady. Z inwestycją, działalnością gospodarczą wiążą się spore pieniądze. Jeśli ich nie posiadamy możemy zdecydować się np. na kredyt hipoteczny. W podjęciu decyzji będzie nam pomocny doradca kredytowy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*