Zalety pożyczki hipotecznej – co jest potrzebne, aby ją uzyskać?

Zalety pożyczki hipotecznej – co jest potrzebne, aby ją uzyskać?

Pożyczka hipoteczna zyskuje na popularności. Choć dla wielu niedoświadczonych w terminologii finansowej pożyczka hipoteczna jest tym samym co kredyt gotówkowy, to należy zdawać sobie sprawę, że pożyczka gotówkowa dotyczy wyłącznie właścicieli nieruchomości, a nie sytuacji, w których środki otrzymane od banku mają umożliwić zakup mieszkania, gruntu czy też budowę domu – jak to bywa w przypadku kredytu hipotecznego. Pożyczka hipoteczna ma wiele zalet, z których podstawową jest możliwość przeznaczenia środków na dowolny cel.

Zalety pożyczki hipotecznej

Z całą pewnością zaletą pożyczki hipotecznej jest fakt, że są one tańsze od pożyczek gotówkowych, bądź kredytów gotówkowych oraz to, że ze względu na fakt, iż zabezpieczeniem kredytu jest nieruchomość, można w porównaniu z wymienionymi produktami bankowymi uzyskać większą kwotę pożyczki hipotecznej. Pożyczka hipoteczna zwykle ma charakter długoterminowy. Możliwe jest uzyskanie pożyczki na okres 15-20 lat a w niektórych bankach nawet na okres do 30 lat. Co ważne istnieje też wariant pożyczki hipotecznej dla firm, pozwalający przedsiębiorcom zdobyć środki pieniężne na rozwój firmy w stosunkowo krótkim czasie.

Jeśli do tego pożyczka hipoteczna dla firm zostanie przyznana w banku, z którym firma współpracuje od lat, można liczyć na dodatkowe nieodpłatne korzyści jak możliwość wcześniejszej spłaty należności, czy też możliwość zrezygnowania bez dodatkowych opłat w ciągu 14 dni od daty jej zawarcia. Wysokość pożyczki hipotecznej może wynosić od 60 do 70% wartości nieruchomości, maksymalnie w szczególnych przypadkach wysokość do 90% wartości.

Jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki hipotecznej?

Najlepsza pożyczka hipoteczna to oczywiście ta, której koszt uzyskania będzie najniższy. Poszukując najlepszej oferty pożyczki hipotecznej, należy zachować czujność i sprawdzić wszystkie parametry wpływające na koszt pożyczki. Często popełnianym błędem jest bowiem porównywanie jedynie oprocentowania pożyczki i RRSO, pomijając zestawienie kosztów prowizji czy koszt całkowity pożyczki.