Przelew międzynarodowy — jakie są jego koszty?

Przelew międzynarodowy — jakie są jego koszty?

Co to jest przelew międzynarodowy SWIFT?

Czym jest SWIFT? Jest to Stowarzyszenie na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej. Zapewnia ono instytucjom finansowym na całym świecie wysyłanie oraz odbieranie informacji o transakcjach pieniężnych w bezpiecznym i godnym zaufania środowisku. Właśnie przelew międzynarodowy dokonywany jest zazwyczaj za pomocą SWIFT. Dzięki temu stowarzyszeniu przelewy finansowe są płynne i niesamowicie bezawaryjne. Każdy uczestniczący bank musi posiadać wyjątkowy kod SWIFT, który go identyfikuje. Kod SWIFT jest obowiązkowy do identyfikacji agencji, instytucji finansowej, miasta czy kraju, do którego należy konto, z którego zostaną wysłane pieniądze.

Aplikacja EasySend – dla kogo została stworzona?

Aplikacja mobilna EasySend wprost idealnie nadaje się dla osób, które muszą zlecić przelew międzynarodowy w szybki, tani i wygodny sposób. Dostępna jest ona zarówno dla nowych klientów, jak i dla tych obecnych. System oferowany przez EasySend jest rewelacyjny, jeśli chodzi o zlecania przelewów ekspresowych, ponieważ ogranicza koszty opłat i nieuczciwe przewalutowanie w bankach. Twój odbiorca potrzebuje przelewu w funtach? A może w euro? Dla EasySend to bez różnicy! Dzięki temu systemowi wyślesz pieniądze z własnego, indywidualnego konta w Twojej walucie, a to wszystko wykonasz w bardzo szybki sposób, a odbiorca otrzyma środki nawet w 10 minut!

Bezpieczne wysyłanie przelewów międzynarodowych

Przelew międzynarodowy powinien być przede wszystkim bezpieczny. Przed wykonaniem go, należy upewnić się co do tożsamości odbiorcy. W momencie wysyłania pieniędzy rodzinie lub znajomym to nie ma większego problemu. Rodzi się on, gdy chcesz zlecić przelew osobie, której nigdy nie widziałaś lub nie widziałeś. W internecie aż roi się od oszustek i oszustów, którzy tylko czekają, aż będą mogli wprowadzić Cię w błąd i zgarnąć Twoje pieniądze. Ważne jest również, aby sprawdzać wszystkie strony internetowe, np. banków, czy nie są podrobione przez hakerów.