Jak sobie poradzić w trudnej sytuacji?

Jak sobie poradzić w trudnej sytuacji?

Masz liczne zobowiązania finansowe? I do tego liczne długi? Sprawdź co może Ci pomóc.

Poproś o pomoc 

Na początku sam przed sobą musisz przyznać, że masz problem, rzeczywistość wymknęła Ci się spod kontroli i potrzebujesz pomocy. Nie bój się o nią poprosić to żaden wstyd przyznać się do błędnej decyzji, porażki, nieudanego interesu. Pomyśl tylko jak inni mają się domyślić, że potrzebujesz pomocy podczas gdy Ty milczysz i udajesz, że wszystko jest ok. Przestań robić dobrą minę do złej gry i opowiedz komuś o swoich problemach. Być może ta osoba nie będzie w stanie udzielić Ci finansowego wsparcia, ale może sprawić, że poczujesz się lepiej i to da Ci siłę do działania. Warto od czasu do czasu zrzucić z siebie ciężar odpowiedzialności, część osób o problemach finansowych nie informuje nawet swoich współmałżonków, którzy o wszystkim dowiadują się najczęściej po fakcie. 

Szukaj rozwiązań 

W trudnej sytuacji finansowej możesz na przykład postarać się o dodatkową pracę, nadgodziny lub sporadyczne zajęcie, które da Ci zastrzyk gotówki w trudnych chwilach. Zacznij też przede wszystkim oszczędzać, czasem rozwiązania nasuwają się same wystarczy je dostrzec. Przykład? Dwa samochody w domu to naprawdę często zbyteczny wydatek, zamiast karnetu na siłownię spróbuj częściej poruszać się pieszo. Zakupy spożywcze to wydawałoby się konieczność, pomyśle jednak ile ożywienia marnujesz w przeciągu tygodnia? Wniosek kupujesz za dużo.  W przypadku, gdy popadł w poważne długi i uratować Cię może tylko kolejny duży zastrzyk gotówki sięgnij po kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej, ale musi to być przemyślana decyzja. Musisz poszukać wsparcia u profesjonalistów, unikaj firm, które mogą za chwilę zniknąć. Jak wybrać odpowiednią? Poszukaj opinii w internecie, popytaj wśród znajomych z pewnością ktoś już przed Tobą miał taki problem i musiał sobie z nim poradzić. Długi to nie koniec świata, a kredyty jak wszystko są dla ludzi.  

Myśl pozytywnie 

Staraj się zwizualizować sobie siebie po wyjściu z zadłużenia, staraj się zachować spokój i optymizm. Nic tak nie przyciąga dobrych fluidów jak pozytywne myślenie. Pomyśl także o ludziach, którym się udało i dziś mogą cieszyć się spokojem i stabilną sytuacją finansową.