Dofinansowanie do fotowoltaiki 2022 – jak skorzystać z programu Mój Prąd?

Dofinansowanie do fotowoltaiki 2022 – jak skorzystać z programu Mój Prąd?

Polski rząd przyniósł pod koniec roku bardzo dobrą wiadomość osobom, które chcą zamontować w swoich domach instalację fotowoltaiczną. Dofinansowanie do fotowoltaiki 2022 z tytułu programu Mój Prąd wyniesie 6000 zł na fotowoltaikę, natomiast na magazyn energii można uzyskać wsparcie w wysokości aż 16000 zł. Wnioski można składać od 15 grudnia bieżącego roku. 

Jakich zmian można się spodziewać w programie Mój Prąd w połowie grudnia 2022 roku?

Indywidualny wnioskodawca chcący uzyskać środki przez Dofinansowanie do fotowoltaiki 2022 poprzez program Mój Prąd może się starać o kwotę o 6000 zł na instalację fotowoltaiczną oraz 16 000 zł na magazyn energii. 

Określone kwoty zostaną zwiększone, ponieważ w zeszłym roku dofinansowanie do instalacji PV w ramach Mój Prąd wynosiło jedynie 4000 zł. O zmianach poinformowała na początku grudnia Anna Moskwa, pełniąca funkcję w polskim rządzie minister klimatu i środowiska. 

Dofinansowanie do fotowoltaiki 2022 – działanie programu Mój Prąd 

Rosnące stawki zużycia energii, inflacja, a także ogólnoświatowy kryzys energetyczny – to wszystko przyczynia się do wzrostu popularności systemu fotowoltaicznego. Rząd, aby jeszcze bardziej zachęcić do decydowania się do montażu instalacji, która pozwala wytworzyć prąd z promieni słonecznych.

W ramach programu Mój Prąd dofinansowanie do fotowoltaiki 2022 jest kierowane do osób fizycznych, które chcą rozliczać system solarny za pomocą sposób określonego jako net-billing oraz net-metering. Warunkiem jednak korzystanie z obu dwóch sposobów rozliczenia jest potwierdzenie przez OSD. 

Chcąc starać się o dofinansowanie do fotowoltaiki 2022 z tytułu Mój Prąd, wystarczy złożyć wniosek online. Można tego dokonać na przykład za pomocą profilu zaufanego lub za pomocą e-dowodu. Pierwszy sposób jest najczęściej preferowany z uwagi na wygodę, jednak należy pamiętać o loginie i haśle.