Dlaczego warto skorzystać z usług księgowego?

Dlaczego warto skorzystać z usług księgowego?

Prowadzisz własną firmę? Z pewnością wiesz, jak ważne jest regularne i staranne prowadzenie księgowości oraz terminowe rozliczenia. W przypadku dużych podmiotów najczęściej odpowiada za to dział księgowości. Co mogą zrobić posiadacze jednoosobowej działalności gospodarczej lub nowej firmy, która dopiero zaczyna swoje działanie? Jeśli nie chcesz zajmować się osobiście prowadzeniem rachunkowości, pomocą będzie doświadczona księgowa. As – Biuro Rachunkowe Kielce – wytłumaczy dlaczego.

Biuro rachunkowe oszczędzi czas!

Zamiast tracić czas na poszukiwania, skorzystaj z usług sprawdzonego biura rachunkowego. Przede wszystkim dzięki temu nie ryzykujesz powstawania przestojów w przypadku choroby lub nieobecności pracownika; biuro rachunkowe ma obowiązek zapewnienia ciągłości usług. To sprawia, że zawsze znajduje się w nim księgowy, który zapewni Ci obsługę księgowości Twojej firmy. Jeśli rachunkowość nie jest Twoją mocną stroną, lepszym rozwiązaniem będzie przekazanie obowiązków z tego zakresu profesjonalistom. Nie każda firma może sobie jednak pozwolić na zatrudnienie księgowej, szczególnie jeśli doliczy się do tego koszt wyposażenia stanowiska pracy, oprogramowania oraz specjalistycznej literatury czy szkoleń. Profesjonalne biuro księgowe oferuje usługi księgowości bez tego rodzaju dodatkowych kosztów: płacisz za usługi i nie musisz przejmować się koniecznością tworzenia dodatkowego miejsca pracy oraz wyposażenia stanowiska.

Zorganizowana księgowość daje bezpieczeństwo

Jeśli chodzi o księgowość, warto postawić na renomowaną firmę z dużym doświadczeniem oraz ugruntowaną pozycją na rynku. Finanse, kadry i płace w Twojej firmie to zbyt poważna sprawa, by powierzać ją osobom bez doświadczenia czy referencji. Warto zwrócić uwagę również na odpowiedzialność leżącą po stronie biura rachunkowego. W zależności od zawartej umowy warunki mogą się różnić, jednak co do zasady biuro ponosi pełną odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez pracowników oraz reprezentantów. To sprawia, że w przypadku jakichkolwiek problemów odszkodowanie zostanie wypłacone z polisy OC. W przypadku prowadzenia księgowości przez zatrudnionego pracownika odpowiedzialność finansowa sięga jedynie trzech pensji, co może okazać się kwotą niewystarczającą na pokrycie strat.

Biuro rachunkowe Kielce? Tylko AS!

Interesuje Cię profesjonalne biuro rachunkowe? Kielce decydują się przede wszystkim na usługi naszego biura: AS Sp. J. obsługuje klientów o różnym profilu działalności i formie prawnej. Posiadamy duże doświadczenie oraz wykwalifikowaną kadrę pracowniczą, dzięki czemu możemy zaoferować wszystkim klientom usługi na najwyższym poziomie.