Bezpieczna bankowość elektroniczna

Bankowość elektroniczna to wygodny sposób na dokonywanie różnego rodzaju płatności, w tym opłacanie rachunków, faktur czy finalizowanie internetowych zakupów. Jednak aby robienie przelewów za pośrednictwem konta elektronicznego było w pełni bezpieczne, to musimy przestrzegać kilku ważnych zasad.

Nie brakuje bowiem oszustów, którzy stosują różne triki, aby wyłudzić od nas login i hasło do naszego konta, żeby następnie doszczętnie je wyczyścić. Ponadto w sieci nie brakuje wirusów i hakerów, którzy czyhają na to, aby włamać się do naszej bankowości elektronicznej. Czasami, aby do tego nie dopuścić wystarczy nasza czujność i dobry program antywirusowy…

Bezpieczne korzystanie z konta elektronicznego

Chcąc zalogować się na swoje konto, najpierw sprawdźmy czy strona banku jest odpowiednio zabezpieczona, a zatem czy połączenie jest szyfrowane (symbol kłódki) i czy widnieje certyfikat bezpieczeństwa. Nigdy nie logujmy się do bankowości elektronicznej korzystając z otwartych sieci wi-fi, ponieważ jesteśmy wtedy łatwym celem dla hakerów… Kolejną ważną kwestią jest hasło. Powinno być długie i niemożliwe do odgadnięcia – pozbawione imienia, nazwiska czy daty urodzenia. Dobrym zabezpieczeniem są też powiadomienia SMS, które przychodzą w momencie kiedy chcemy się zalogować czy wykonać przelew. Aby operacja została wykonana trzeba najpierw wpisać hasło, będące treścią wiadomości. Dbając o bezpieczeństwo swoich danych, nie zapominajmy, aby nie otwierać podejrzanych maili oraz załączników.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*